Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Zadbaj o swoje storczyki

Mało kto wie, że Storczyki w naturalnych stanowiskach są epifitami, tzn. rosną wysoko w koronach drzew. Wodę pobierają zazwyczaj z opadów a składniki pokarmowe z rozkładających się resztek organicznych, np. opadłych liści, gałęzi lub nieżywych, rozkładających się owadów. Ze względu na te specyficzne warunki siedliskowe o Storczyki w naszych mieszkaniach także musimy odpowiednio zadbać.
Orchidea-Vanda

Często nie znając wymagań rośliny popełniamy kardynalne błędy, które zniechęcają nas do dalszego starania się. A wystarczy tylko 10 minut aby zapoznać się z wymaganiami danej rośliny, w tym przypadku z wymaganiami Storczyków. Możemy sięgnąć po fachowa literaturę, lub poradniki dla amatorów, jednak najprostszym sposobem zawsze będzie wyszukiwarka internetowa. W sieci znajdziemy takie różnorakie porady, zazwyczaj sprawdzone przez wiele osób, m. in. jak podlewać Storczyki, jak przesadzać, nawozić, czyli ogólnie mówiąc jak uprawiać Storczyki.

stroczyki2

Na forach internetowych użytkownicy z chęcią dzielą się swoimi doświadczeniami a także publikują zdjęcia swoich okazów z domowych kolekcji. Wystarczy poświęcić chwilę aby potem poczuć ogromną satysfakcję, kiedy nasz Storczyk obficie zakwitnie.

Magiczne Drzewka!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin