Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Czy warto kupować rośliny w szkółce roślin?

Czy warto kupować rośliny w szkółce roślin?

Podczas urządzania nowego ogrodu czy modernizacji tego już istniejącego pojawia się pytanie gdzie można kupić dobrej jakości krzewy ozdobne i rośliny ozdobne? Sadzić w ogrodzie powinno się bowiem tylko okazy zdrowe i silne.

Gdzie można kupić rośliny ozdobne do swojego ogrodu?

Dzisiaj nie ma z tym większego problemu. Wiele drzew i krzewów ozdobnych dostępnych jest w takich punktach sprzedaży jak supermarkety, sklepy ogrodnicze czy wielkie centra ogrodnicze. Poza tym do dyspozycji coraz częściej są szkółki roślin specjalizujące się właśnie w roślinach ogrodowych. Poza tym od jakiegoś czasu rośliny można też zakupić w sklepach internetowych, co na pewno jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. Zakupy w sieci nie pozwalają jednak na osobiste zapoznanie się z kupowaną rośliną. Nie można więc na własne oceny sprawdzić i ocenić jej stanu.

Gdzie można bezpiecznie kupić rośliny ozdobne?

Najlepszym pomysłem jest zakup drzew i krzewów w miejscu, w którym można się im w dokładny sposób przyjrzeć. Zawsze warto bowiem wybrać okazy, które prezentują się najlepiej. Niestety w wielu supermarketach rośliny nie mają zapewnionych odpowiednich dla nich warunków przechowywania. Dlatego też kondycja drzew i krzewów z marketów bardzo często nie jest zadowalająca. Okazuje się, że często taki sam problem jest w mniejszych sklepach ogrodniczych. Nieco lepiej sytuacja wygląda w dużych sklepach ogrodniczych czy specjalistycznych centrach ogrodniczych. Poza tym w miejscach takich jak szkółka roślin można uzyskać fachową pomoc ze strony personelu.

A może wprost u producenta? Szkółki roślin wydają się być zdecydowanie najlepszym miejscem do zakupu wszelkiego rodzaju roślinności ogrodowej. Co ciekawe, coraz więcej szkółek tego typu prowadzi sprzedaż detaliczną. Oznacza to, że można w nich zakupić nawet pojedyncze egzemplarze wybranych gatunków czy odmian drzew i krzewów ozdobnych. Za ich jakoś odpowiada sam producent, a więc można być pewnym, że sprzedawane w szkółkach rośliny są wysokiej jakości, a także wolne od wszelkich chorób i szkodników. Poza tym w szkółkach można też otrzymać szczegółowe informacje na temat wybranych gatunków roślin, w tym ich uprawy i pielęgnacji. Co więcej, ceny w szkółkach roślin są często atrakcyjniejsze niż w innych miejscach, bo w tym przypadku pomijani zostają pośrednicy.Updated: 1 marca, 2017 — 8:33 am

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin