Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Czy warto zbudować domek metalowy w ogrodzie?

Czy warto zbudować domek metalowy w ogrodzie?

Utrzymanie porządku w ogrodzie oraz uprawa roślin zielonych wymaga wykorzystywania szeregu narzędzi i urządzeń. Dla poprawy estetyki przydomowego terenu warto w ogrodzie umieścić wygodne meble czy rabaty kwiatowe lub donice z roślinami. Niemniej, na okres zimowy trzeba większość takich elementów wyposażenia ogrodu gdzieś schować. Najlepiej nadaje się do tego celu własny domek ogrodowy.

 
pea-801667_1280
 

Domek przy domu i na działce rekreacyjnej

Zasadne jest zbudowanie domku ogrodowego lub zamówienie gotowego obiektu do osadzenia na wylewce betonowej lub fundamencie, zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i na działkach rekreacyjnych czy letniskowych. W takich obiektach można przechowywać wszystkie narzędzia ogrodowe – grabie, łopaty, szpadle, konewki, a także urządzenia mechaniczne – piłę, podkaszarkę czy kosiarkę. Zmieści się taczka ogrodowa, jak i składane meble ogrodowe, które nie powinny stać na zewnątrz  w okresie jesienno-zimowym, będąc narażone na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych – opadów deszczu lub śniegu, wiatru i minusowych temperatur.

Domek ogrodowy zastąpi pomieszczenie gospodarcze zorganizowane w garażu czy w piwnicy lub na strychu. Umieszczone w nim przedmioty będą łatwo dostępne, jeśli zajdzie konieczność skorzystania z nich. Co więcej, domki ogrodowe są estetycznym elementem wyposażenia działki letniskowej czy ogrodu za domem.

Domek drewniany czy metalowy?

W ogrodzie najczęściej znajdują zastosowanie domki drewniane lub domki metalowe. Drewniana konstrukcja domku choć ekologiczna i solidna, może nie przetrwać próby czasu. Wymaga ona również odpowiedniej pielęgnacji i ochrony przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Drewno jest łatwopalne, co również jest minusem drewnianych konstrukcji ustawianych w ogrodzie.

Alternatywnym rozwiązaniem będzie metalowy domek ogrodowy. Firma CGT Konstrukcje Stalowe oferuje takie domki gotowe, do zamontowania w obrębie działki kupującego. Wbrew pozorom, stalowy domek może być tak samo estetyczny jak ten wykonany z drewna. W ofercie producentów domków ogrodowych z blachy stalowej znajdują się domki w różnych kolorach, także i takie, przy których blacha wspaniale imituje drewno. Spełnia więc wymagania estetyczne, a jednocześnie  jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Zaletą domków ogrodowych wykonanych ze stali są wytrzymałość i praktyczność w użytkowaniu. Są łatwe w utrzymaniu w czystości, a dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu przed korozją w procesie produkcji, nie trzeba ich dodatkowo konserwować.Updated: 27 kwietnia, 2016 — 5:18 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin