Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Drewniane domki letniskowe – całoroczne i sezonowe

Drewniane domki letniskowe – całoroczne i sezonowe

Większość z nas ma lub planuje zakup działki. Naszej maleńkiej lub nieco większej zielonej enklawy, gdzie będziemy odpoczywać z rodziną. Trzeba się tam jednak jakoś urządzić.

Działka rekreacyjna bez domku letniskowego nie jest zbytnio atrakcyjna, bo trudno nam funkcjonować bez minimalnej przestrzeni magazynowej, czy miejsca gdzie możemy scgronić się przed burzą. Kupując działkę rekreacyjną, od razu myślimy o tym, aby nabyć dobrej jakości domek letniskowy. Tych na rynku są tysiące, począwszy od domków, które mają kilka metrów kwadratowych powierzchni, aż po domki letniskowe całoroczne. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku taki domek można zbudować wraz z fundamentem lub po prostu kupić.

Domek sezonowy

Domki letniskowe sezonowe, które można nabyć bezpośrednio w całości od producentów są domkami, które nie posiadają dodatkowego systemu grzewczego ani dodatkowej izolacji. Najczęściej domki takie mogą być wykorzystywane w celach turystycznych i rekreacyjnych, począwszy od kwietnia, aż do końca września. Wszystko jednak uzależnione jest od pogody. Na pewno domki letniskowe sezonowe są zdecydowanie tańsze, łatwiejsze, jeśli chodzi o osadzenie ich na działce, a także posiadają lżejszą konstrukcję. Nie ma w nich możliwości zamontować odpowiedniego systemu grzewczego, ani systemu odprowadzania spalin, jednak dzięki lekkiej konstrukcji i niewielkiej ilości materiałów budowlanych są one dużo mniej kosztowne od domków całorocznych.

Domek całoroczny

Całoroczne domki letniskowe są również dostępne bezpośrednio u producentów. Domki tego typu najczęściej posiadają izolację, zarówno na fundamentach i ścianach, jak i na dachu. Obecnie izolacja domków całorocznych najczęściej wykonana jest z pianki pur – lekkiej, łatwiej w montażu i w utrzymaniu. Na pewno domek tego typu jest znacznie droższy, wymaga wykonania niewielkiego fundamentu, a także musi umożliwiać montaż systemu ogrzewania i systemu odprowadzania spalin. Niewątpliwą zaletą jednak jest możliwość użytkowania go przez okrągły rok.Updated: 4 listopada, 2017 — 9:42 am
Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin