Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Jak pozbyć się domowych szkodników?

Jak pozbyć się domowych szkodników?

Bardzo często w naszych mieszkaniach oraz w naszych domach zadamawiają się bardzo drobne, ale jednak niezwykle uciążliwe żyjątka. Szkodniki te jak sama nazwa wskazuje wyrządzają w naszym gospodarstwie domowym wiele szkód, ale nie tylko. Mało kto wie, że te niepozorne oraz drobne stworzenia mogą przenosić bardzo niebezpieczne dla ludzi choroby. Musimy zatem dowiedzieć się jak tychże szkodników się pozbyć.

Zdecydowanie nikt nie jest zadowolony z obecności tychże małych szkodników. Po pierwsze przenoszą choroby, po drugie brudzą, po trzecie niszczą, a po czwarte mogą nawet pałaszować nasze jedzenie. Mogą tak naprawdę zadomowić się wszędzie. Czy to w szczelinach w ścianie, czy to pod listwami w łazience, a nawet w szafkach kuchennych. Ich ulubiony klimat to wysoka temperatura, niewietrzona przestrzeń oraz najlepiej ciemne miejsca. By zapobiec pojawieniu się takich, a nie innych współlokatorów to powinniśmy zachować suchość pomieszczeń oraz porządek. Powinniśmy także często odkurzać, wietrzyć nasze mieszkanie, zalepiać wszelkie szpary oraz regularnie przeglądać zapasy naszej żywności.

Bardzo często jednak nawet to nie pomaga i musimy się już zmierzyć nie z zabezpieczeniem terenu, ale już z pozbyciem się niechcianych gości. Jak zatem powinniśmy sobie z tymi jakże uciążliwymi stworzeniami poradzić? W sklepach znajdziemy całą masę specjalnych granulek, past, proszków, aerozoli jak i także płynów. Zdaniem wielu jednak lepsze od gotowych specyfików są sposoby domowe.

A zatem jakie to sposoby? Sposoby są różne w zależności od rodzaju szkodników. Należy przedstawić sobie wszelkie konkretne szkodniki i tym samym sposoby na pozbycie się ich. Pierwsze ze szkodników to mrówki. Mrówki bardzo często potrafią rozgościć się w naszym domu. Nie powinniśmy się zbytnio nimi przejmować ponieważ są bardzo łatwe w usunięciu. Wystarczy bowiem znaleźć gniazda mrówek i zalać je wrzątkiem. Sprawdza się także woda z octem. Aromat niektórych ziół bardzo przeszkadza mrówkom. Gdy rozłożymy w mieszkaniu woreczki z miętom czy też z rutą zwyczajną to pozbędziemy się mrówek raz na zawsze. Zdecydowanie mniej przyjemne szkodniki to karaluchy. Z całą plagą tychże obrzydliwych stworzeń możemy się spotkać w dużych miastach. Gdy nasze mieszkanie sąsiaduje z licznymi barami, restauracjami czy też zsypami to jesteśmy szczególnie na karaluchy narażeni. Karaluchy uwielbiają ciepły oraz wilgotny klimat. Lepiej czują się w ciemnościach. By pozbyć się karaluchów to przede wszystkim nie możemy przetrzymywać resztek żywności, zatykać wszelkie istniejące szpary, zabezpieczyć także dostęp do wody, ponieważ bez wody nie przeżyją na pewno. Kolejna bardzo zła wiadomość to fakt, że niezmiernie trudno jest ich się pozbyć. Boraks z kwasem salicylowym to trutka na karaluchy.

Jednak nie do końca zawsze daje efekty. Karaluchy same w sobie na wszelkie trucizny są mocno odporne. Najskuteczniejszym sposobem na karaluchy jest gazowanie naszego mieszkania czy też domu dwusiarczkiem węgla. Każdy z pewnością spotkał się z w swojej łazience z rybikami cukrowymi. Są to bezskrzydłe, srebrne oraz małe owady. Rybiki cukrowe przepadają za wilgotnymi, ciemnymi oraz ciepłymi pomieszczeniami. Najczęściej ich warunki spełnia właśnie łazienka – dodaje specjalista z firmy Insekt

Uwielbiają mieszkać pod tapetą, pod kafelkami czy też pod listwami. Pocieszeniem jest fakt, że rybiki absolutnie nie przenoszą dla człowieka chorób niebezpiecznych. Rybików cukrowych możemy się pozbyć poprzez obniżenie temperatury w mieszkaniu. Dodatkowo powinniśmy zachować higienę. Im miejsce jest suchsze oraz chłodniejsze tym jednocześnie zmniejsza się szansa na pojawienie się rybików cukrowych. Bardzo dużymi niszczycielami są mole. Przede wszystkim mole niszczą nasze ubrania, co bardzo nas krzywdzi. Mało kto wie, że na mole najlepsza jest gazeta oraz lawenda. Mole wręcz nienawidzą zapachy drukarskiej farby. Aromat lawendy jak i także skórki cytryny także nie przypada molom do gustu. Zdecydowanie większe fizycznie są myszy oraz szczury. Niestety zarówno jedne jak i drugie także w naszych czterech kątach mogą się zagościć na dobre. Głodne myszy oraz głodne szczury potrafią tak naprawdę zaatakować zarówno naszą garderobę jak i także każdy rodzaj żywności. Co do myszy to są one bardzo wrażliwe na różnorodne zapachy. Niepożądane zapachy przez myszy to na przykład lawenda, dzika mięta oraz zielone liście pomidorów. By zapobiec ponownemu pojawieniu się myszy oraz szczurów w naszym domy to powinniśmy zalepić najlepiej gipsem wszelkie szczeliny w podłogowych listwach jak i także w ścianach. Futryny okien także powinny być w dobry sposób zabezpieczone. Jednak zdecydowanie najlepszym sposobem na poradzenie sobie ze szczurem czy też z myszą jest nic innego jak właśnie pułapki. Pułapki na myszy oraz na szczury możemy wykonać samodzielnie, ale także możemy bez problemu kupić gotową pułapkę w sklepie zoologicznym czy też w sklepie gospodarstwa domowego.

Musimy pamiętać, że nie ma sytuacji bez wyjścia. W każdej sytuacji możemy coś zrobić. Podczas walki ze szkodnikami nie powinniśmy się w żaden sposób zniechęcać. Musimy zdawać sobie sprawę, że czasem walka z gryzoniami trwa długo i musimy obdarzyć się niezwykłą cierpliwością.Updated: 13 stycznia, 2017 — 4:52 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin