Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Jakie prace wykonać jesienią w ogrodzie?

Jakie prace wykonać jesienią w ogrodzie?

Koniec sezonu wypoczynkowego w ogrodzie oznacza nie tylko koniec rodzinnych spotkań przy grillu, ale także konieczność wykonania kilku ważnych prac, zabezpieczających nasz ogród przed zimową pogodą. Warto się do nich przyłożyć, by wiosną móc cieszyć się pięknym ogrodem.
210932

Okrywanie roślin

Pierwsze, co musimy zrobić to zadbać o rośliny. Te najbardziej wrażliwe na zmiany temperatur i mróz warto okryć otuliną, która oddzieli je od zimnej, mroźnej atmosfery. Dzięki otulinie, rośliny nie są narażone na ostry wiatr i dotkliwe zimno, otulina działa jak kołdra. Większość roślin wymaga też przycięcia, usunięcia obumarłych części. Niektóre rośliny, zwłaszcza te doniczkowe nie nadają się do przetrzymywania zimą na zewnątrz. Część z nich musimy przynieść do domu, jeśli chcemy nadal cieszyć się ich pięknem.

Impregnacja drewna

Na nasza uwagę zasługują również domki w ogródku, szczególnie domki drewniane. W sezonie letnim domki ten służą nam za schowek narzędzi ogrodniczych czy schronienie przed nagłym deszczem, zimą natomiast musimy zadbać o ich odpowiednią impregnację. Warto zakupić specjalny środek impregnujący i zabezpieczający drewno przed szkodliwym działaniem niskich temperatur i wilgoci. Bardzo ważne jest też wprowadzenie ogólnego porządku wewnątrz domku. Wszelkie narzędzia pracujące na prąd, akumulatory czy baterie należy przenieść do domu. W nieogrzewanych domkach panuje spora wilgoć, a narzędzia elektryczne nie znoszą jej dobrze. Warto wprowadzić ogólny porządek, poukładać narzędzia, przygotować wnętrze do przyjścia wiosny, która za kilka miesięcy do nas zawita.

Porządki

Przed spadnięciem pierwszego śniegu konieczne jest uporządkowanie trawnika. Suche liście, które opadły z drzew jesienią najlepiej jest zgrabić i usunąć, w przeciwnym wypadku bowiem będą one gnić pod śnieżną pokrywą, a po jej stopnieniu będą skutecznie szpecić nasze przydomowe trawniki. Warto więc zadbać o to jeszcze przed pierwszymi mrozami i śniegami.

Jesień jest czasem porządkowania, przygotowywania się do zimy. To właśnie wtedy warto dokonać wszelkich renowacji, ulepszeń czy napraw, aby wiosną cieszyć się idealnym porządkiem i harmonią. Zadbany ogród i najbliższe otoczenie poprawiają nasze samopoczucie i sprawiają, że czas, który tam spędzamy jest czasem spędzonym miło i przyjemnie.Updated: 15 listopada, 2016 — 12:55 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin