Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Nowoczesny dom, nowoczesny ogród

Nowoczesny dom, nowoczesny ogród

Ekologia już dawno przestała być tylko i wyłącznie kwestią walki z wycinaniem drzew. Obecnie rozwiązania, które mają sprzyjać ochronie środowiska można wykorzystać także w budowie domów. Budynek wykonany w technikach ekologicznych są nie tylko przyjazne naturze, ale także w dłuższej perspektywie pozwalają na spore oszczędności.
jak-skutecznie-ocieplic-dom

Rozwiązania przyjazne naturze

Świadomość ograniczenia surowców, jakie są dostępne na naszej planecie staje się coraz bardziej powszechna, także pośród stawiających nowe domy. Dlatego też coraz częściej mamy do czynienia z wykorzystaniem materiałów, które jeszcze do nie dawna nie były w kanonie materiałów budowlanych. Wynika to faktu, że już sama produkcja popularnych elementów budowy jest wysoce wymagające pod względem energii oraz powoduje emisję ogromnych ilości dwutlenku węgla, nowe domy coraz częściej powstają z wykorzystaniem choćby dachówki oraz cegły z rozbiórki.

Choć zarówno cegły, jaki dachówki w swoim składzie mają wyłącznie naturalne składniki, to do ich produkcji wykorzystuje się ogromne ilości energii i produkuje sporo szkodliwego dwutlenku węgla. Dlatego też wykorzystanie tych materiałów w ramach recyklingu i ponownego użycia jest nie tylko dobre na środowiska naturalnego ale także, co nie mniej ważne, pozwala oszczędzić pieniądze.

Materiałem, który od dawna dominuje wśród domów ekologicznych jest drewno. Może być ono wykorzystywane zarówno przy tworzeniu szkieletu budowli, jaki elewacji. Co więcej drewno, przy należytym traktowaniu może być wykorzystywane wielokrotnie. Jego elastyczność, oraz możliwość wykorzystania w wielu konstrukcjach sprawia, że w zasadzie nie ma tutaj elementów które mogłyby stanowić część zbędną.

W każdym z tych przypadków warto pamiętać, że elementy budowli można połączyć dzięki materiałowi, którym jest innowacyjna, łatwa w aplikacji i bezpieczna dla natury pianka pur, która pozwala oszczędzić na ogrzewaniu i nie jest toksyczna.

Nowoczesny ogród

Przy nowoczesnym, ekologicznym domu nie może zabraknąć pięknego ogrodu. Chcąc, by i zieleń wokół naszego miejsca zamieszkania była równie wysoko oceniania, jak sam budynek warto zainwestować w nowoczesne rozwiązania ogrodowe. Pod pojęciem nowoczesnego ogrodu kryje się przede wszystkim zamysł architektoniczny, który sprowadza się do prostoty i minimalistycznego stylu. Jednocześnie obok eklektycznego charaktery ogrodu, należy pamiętać by jego funkcjonalność była zorganizowana w nowoczesny sposób. Wykorzystanie energii słonecznej, oraz inteligentnych systemów nawadniania pozwoli nie tylko zaoszczędzić czas ale także zapewnić właściwe funkcjonowanie naszego ogrodu.Updated: 17 listopada, 2016 — 3:56 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin