Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Ogród na balkonie – czyli jak udekorować balkon zielenią?

Ogród na balkonie – czyli jak udekorować balkon zielenią?

Pięknie zaaranżowany balkon to marzenie wielu właścicieli domów i mieszkań. Przestrzeń ta jest przecież wykorzystywana w ciepłe letnie i wiosenne wieczory, doskonale nadaje się na spotkania z przyjaciółmi czy też spędzanie wolnego czasu samemu. Warto zatem uczynić z balkonu prawdziwą oazę zieleni. Jak to zrobić? Wystarczy kilka gadżetów….

Aranżacja balkonu – o czym trzeba wiedzieć?

Każdy balkon jest inny i dlatego nie ma jednej recepty na udaną aranżację balkonu. – Na szczęście w naszych sklepach – również tych internetowych jest wiele rozwiązań, spośród których można wybrać to idealnie dopasowane do naszego balkonu. To nie tylko odpowiednich rozmiarów i utrzymane w odpowiednim stylu meble balkonowe czy tarasowe, ale również cała gama doniczek, dzięki którym z łatwością ubierzemy balkon w zieleń, posadzimy na nim rośliny i będziemy się cieszyli ich wzrostem. – mówi przedstawiciel sklepu internetowego z akcesoriami do aranżacji balkonów gardenlove.pl.

Jak założyć ogród na balkonie?

Oczywiście całe przedsięwzięcie należy zacząć od wyboru odpowiednich roślin. Mamy prawdziwe pole do popisu – są przecież rośliny jednoroczne, wieloletnie, pnące, całe mnóstwo roślin ozdobnych, a także warzyw, owoców i ziół. Dla każdego coś miłego. – Przed założeniem ogrodu na balkonie należy dokładnie wymierzyć balkon, poważnie zastanowić się, ile mamy miejsca na meble, a ile na skrzynki i doniczki z roślinami. Wybór konkretnych roślin uzależniony jest również od ekspozycji balkonu. Pamiętajmy, że balkon o ekspozycji na wschód lub zachód to miejsce, w którym doskonale będą czuły się praktycznie wszystkie rośliny. Na balkonie, na którym przez większość dnia jest cień sprawdzą się bratki, bluszcze, bukszpan czy popularny barwinek. Natomiast nasłoneczniony balkon to miejsce na rośliny światłolubne – pelargonie czy werbeny. – dodaje ekspert z gardenlove.pl.

Cokolwiek byśmy nie wybrali do aranżacji balkonu, musimy pamiętać o tym, by było to połączenie użyteczności i designu. Chodzi bowiem o to, by balkon przyciągał wzrok , ale również by nie był kłopotliwy w utrzymaniu.Updated: 31 stycznia, 2017 — 5:48 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin