Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Meble do ogrodu na lata

Twoje ulubione meble już po jednym sezonie straciły kolor? Chcesz zamienić je na takie, które będą jak nowe przez lata? Postaw na meble z technorattanu, które podbijają rynek mebli ogrodowych.

mebleztechnorattanu

Twoje ulubione meble już po jednym sezonie straciły kolor? Chcesz zamienić je na takie, które będą jak nowe przez lata? Postaw na meble z technorattanu, które podbijają rynek mebli ogrodowych.

Zalety technorattanu

Coraz częściej można usłyszeć o zaletach mebli z technorattanu. Osoby, które wybrały je do swoich ogrodów, wskazują przede wszystkim na ich wysoką funkcjonalność. Technorattan jest lekkim materiałem sztucznego pochodzenia, dzięki czemu meble mogą być łatwo transportowane i ustawiane według preferencji użytkownika. Nie sprawiają również problemów w kwestii przechowywania. Najczęściej można ustawiać je jedno na drugim, co pozwala na dużą oszczędność miejsca zimą.

Meble blisko natury

Założeniem mebli z technorattanu jest nawiązywanie do natury. Meble przypominają więc do złudzenia te wykonane z plecionej wikliny lub organicznego rattanu. Ich niezaprzeczalną zaletą jest duża estetyka i przyjemny w dotyku materiał, który zamieni czas w ogrodzie w prawdziwy relaks. Dodatkowym atutem mebli ogrodowych z technorattanu jest możliwość ich dowolnej konfiguracji. Można z nich tworzyć proste zestawy jak i rozbudowane komplety, które idealnie wpiszą się w charakter zarówno nowoczesnych jak i klasycznych przydomowych ogrodów.

Łatwe w utrzymaniu

Powszechnie wiadomo, że meble technorattanowe są wyjątkowo trwałe. Ten sztuczny materiał pochodzący ze sztucznej żywicy jest odporny zarówno na działanie promieni UV, deszczu jak i wiatru. Wpływu nie mają na niego również alkohol, tłuszcz a także chlor. Jednak nawet one wymagają odpowiedniej konserwacji, która sprawi, że będą dłużej jak nowe.

Czy wiemy jednak jak dbać o ich wygląd? Podpowiadamy jak pielęgnować meble ogrodowe z technorattanu, by nie straciły swojego blasku. Pielęgnacja mebli z technorattanu jest niezwykle prosta. Wystarczy pregularnie przecierać je lekko zmoczoną ściereczką do kurzu z dodatkiem mydła. Meble warto również przykryć na okres zimowy przeznaczonym do nich pokrowcem.

Magiczne Drzewka!


Updated: Kwiecień 27, 2016 — 5:18 pm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin