Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Jak dbać o ogród jesienią?

Jak dbać o ogród jesienią?


Mamy już zaawansowaną jesień. Nieuchronnie zbliża się zima. Zobacz, w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć swój ogród i przygotować go na nadchodzącą porę roku.
Mamy już zaawansowaną jesień. Nieuchronnie zbliża się zima. Zobacz, w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć swój ogród i przygotować go na nadchodzącą porę roku.

zakladanie-ogrodow

Jesień to bardzo ważna pora dla wszystkich osób, które posiadają ogród. Muszą go odpowiednio przygotować na zmieniające się warunki atmosferyczne. A także upewnić się, że jest on pozostawiony w jak najlepszej formie aż do następnego sezonu. Zlekceważenie tego może okazać się zgubne. Jeśli chcesz cieszyć się pięknym ogrodem również podczas następnego lata, powinieneś pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Wykop rośliny

Usuń szczątki roślin. Dzięki temu nie będziesz miał w przyszłości problemów z chwastami i gniciem. Upewnij się, że wszystkie rośliny jednoroczne i byliny zostały dokładnie usunięte. Będą stanowiły doskonałą bazę, jako kompost.

Naturalny nawóz

Jesień to właśnie doskonała pora, aby pomyśleć o kompostowaniu. Przez zimę wszystkie odpady przekształcą się w bogaty w składniki mineralne nawóz. Dzięki temu będziesz miał, czym nawozić ziemię wiosną i latem. Wykop niewielki dół. Umieszczaj tam wszystkie odpady z ogrodu (korzenie, łodygi, liście). Dół możesz zasypać albo przykryć na zimę folią.

Rośliny cebulowe

Jesienią warto pomyśleć o ich zasadzeniu. Rośliny takie jak tulipany czy żonkile wypuszczą korzenie jeszcze przed nadejściem ochłodzenia. Pomyśl również o posadzeniu jesiennych kwiatów. Świetnie go ozdobią i nadadzą uroku.

A co z trawnikiem?

Koniecznie pomyśl o trawniku. Gdy zobaczysz, że rośnie on wolniej, zmniejsz częstotliwość jego koszenia. Usuń z niego wszystkie suche trawy i mchy. Możesz zastosować także specjalne nawozy, które pozwolą utrzymać go w dobrej kondycji przez okres zimowy.

Zapytaj eksperta

Jeśli nie bardzo znasz się na ogrodach, ale zależy Ci, aby Twój był ładny również w przyszłym roku, zapytaj o radę specjalisty. Mimo, że nie do końca wiesz, jak prawidłowo zadbać o swój ogród, wiesz, że nie możesz do zaniedbać. W tym przypadku fachowa pomoc z pewnością okaże się niezbędna. http://centrumzakladaniaogrodow.pl/ zajmuje się fachową pomocą w projektowaniu czy zakładaniu ogrodów, ale również oferuje kompleksową obsługę w kwestii dbania o ogród. Specjaliści nie tylko udzielą odpowiednich rad, ale również zajmą się Twoich zielonym królestwem. Przygotują Twój ogród do zimy w taki sposób, aby już wiosną ponownie zachwycał swoim urokiem i przyciągał wzrok. Firma zajmuje się również montażem systemów nawadniania, zakładaniem oczek wodnych itp. Posiada również bogate zaplecze maszyn budowlano – ogrodniczych.Updated: 24 listopada, 2016 — 12:35 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin