Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Jaka drabina do domu?

Jaka drabina do domu?

Wprowadzając się do nowego domu czy mieszkania, często zapominamy o drabinie. Pomijamy ją, robiąc listę rzeczy niezbędnych i przypominamy sobie o niej, gdy trzeba wyczyścić żyrandol czy powiesić półkę. Wówczas wybieramy się do sklepu i zazwyczaj kupujemy pierwszą z brzegu (bo przecież – to tylko drabina!). Tymczasem nad tym zakupem warto się zastanowić.

ultra-modern-686021_1280

 

Dobrze wybrana drabina przyda się podczas wielu prac domowych. Natomiast solidna – będzie służyć latami. Warto więc zainwestować, by nasza drabina nie tylko ułatwiała nam pracę, lecz była również wytrzymała i przetrwała zarówno codzienne użytkowanie, jak i remonty czy przeprowadzki.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Drabina domowa powinna być przede wszystkim bezpieczna – wyposażona w solidnie mocowane stopki i szerokie stopnie. Warto też zwrócić uwagę na podest. Jeżeli wszystkie te elementy są antypoślizgowe, będziemy mogli swobodnie pracować i uniknąć niebezpiecznych wypadków. Niektóre egzemplarze drabin posiadają też poręcze, bardzo wygodne, z których korzystają nie tylko osoby starsze.

Odpowiednio dopasowana

Drabina musi być dopasowana nie tylko do wieku i sylwetki użytkownika, ale przede wszystkim do jego oczekiwań i potrzeb. Przed zakupem trzeba więc się zastanowić, do czego drabina będzie wykorzystywana najczęściej. Na rynku dostępnych jest wiele modeli – jednostronne, dwustronne, przystawne, rozstawne, o różnej wysokości i zasięgu pracy. Są również drabiny wielofunkcyjne i wieloczęściowe, które przydadzą się nie tylko w domu, ale też w ogrodzie.

Wygodna i nowoczesna

Kiedyś trudno było rozróżnić jedną drabinę od drugiej – dzisiaj różnią się nie tylko marką i wykończeniami, ale też udogodnieniami. Niektóre mają wspomniane już poręcze, inne – półki na narzędzia lub specjalne, dodatkowe pojemniki, w których można ułożyć przybory. Producenci prześcigają się w pomysłach i w ten sposób w sprzedaży są również drabiny z hakiem na wiaderko. Obecnie drabiny są nie tylko wygodne, ale też estetyczne – możemy więc wybrać taką, która najlepiej się będzie prezentować w naszym domowym zaciszu.

By nasza drabina spełniała te wszystkie wymagania, trzeba stosować jedną zasadę – unikać chińskich podróbek, szukać sprawdzonych dostawców i wybierać solidnych producentów, którzy zajmują się drabinami od lat. Tylko oni gwarantują sprzęt zgodny z obowiązującymi normami – taki, na którym spokojnie możesz pracować zarówno ty, jak i twoja rodzina, bez obawy przed zaskakującymi i (co gorsza!) bolesnymi upadkami.Updated: 27 kwietnia, 2016 — 5:18 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin