Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Ławka miejska – nowoczesny styl i profesjonalizm!

Ławka miejska – nowoczesny styl i profesjonalizm!

Zagospodarowanie przestrzeni miejskiej dotyczy nie tylko budynków i ulic. To także odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, w której mieszkańcy mogą wypocząć i zrelaksować się w czasie spacerów czy różnych form aktywności fizycznej. Dlatego osoby odpowiedzialne za przygotowywaniu planów zagospodarowania takich miejsc powinny zadbać zarówno o komfort mieszkańców, jak i o wysoką estetykę takich miejsc. Na co szczególnie należy zwrócić uwagę?

Ławki w przestrzeni miejskiej z reguły kojarzą nam się z parkowymi ławkami, które są umieszczone wzdłuż alejek. Jednak warto pamiętać, że ławki często umieszczane są w innych miejscach miasta, szczególnie w reprezentacyjnych dzielnicach, przy starówkach i deptakach, tak by zapewnić mieszańcom i turystom możliwość odpoczęcia w ciągu dnia.

Ławki umieszczane w tych miejscach powinny zapewniać przechodniom możliwość komfortowego wypoczynku, ale także wpisywać się w ogólną estetykę miejsca, w jakim zostały umieszczone. Czy można zatem i do parku i na deptak przy starówce wybrać taki sam rodzaj ławki? Tak, o ile będzie on spełniał podstawowe założenia estetyki miejskiej – ławka powinna mieć prostą formę oraz uniwersalną kolorystykę. Do parkowej zieleni oraz miejskiej szarości, brązów i czerwieni doskonale będą pasowały kolory takie jak jasne beże, czernie, czerwienie czy szarości. Ławka miejska powinna też być wykonana z wytrzymałych materiałów, które wytrzymają intensywną eksploatację, będą odporne na warunki atmosferyczne oraz możliwe uszkodzenia mechaniczne.

Przykłady ławek, które doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnej przestrzeni miejskiej, jak i w otoczeniu pięknych, zabytkowych kamienic czy też wśród parkowych nasadzeń, można znaleźć na stronie http://www.edinos.pl/lawki-miejskie. Są to ławki wykonane z wysokiej jakości drewna olchowego, zabezpieczonego impregnatami, które chronią je przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, a także przed zagrożeniem spowodowanym szkodnikami żerującymi na drewnie.

Drewniane elementy są umieszczone na metalowej podstawie wykonanej ze stali. Każdy model dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych. Do parków zaleca się ławki z oparciami montowanymi pod kątem 36 stopni, zaś do urządzenia miejskich deptaków można wybrać proste ławki bez oparć. Przed zakupem ławki miejskiej zwróć uwagę na warunki gwarancji oraz serwisu producenta. Tego typu meble zewnętrzne, powinny być objęte minimum 5-letnią gwarancją przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.


Autorem powyższego wpisu jest Edyta Drob – specjalista ds. wyposażenia sklepu internetowego Edinos.pl. Pracownicy sklepu aktywnie udzielają się w dziedzinie projektowania i urządzania niebanalnych miejsc. Nasi konsultanci chętnie podzielą się z Tobą własnymi wskazówkami i pomogą dobrać odpowiednie produkty dla Twojego wymarzonego wnętrza oraz ogrodu. Porozmawiaj z nami. Zapraszamy.Updated: 5 czerwca, 2017 — 11:32 am

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin