Witaj w portalu dla Ogrodników - polub nas na Facebook :)

Zakładajmy ogrody

Zakładajmy ogrody

Wiosna już na dobre obudziła się do życia, zaś przygnębiająca zimowa aura odeszła na jakiś czas w zapomnienie.

Możemy obserwować, w jaki piękny sposób przyroda budzi się do życia i my wraz z nią stopniowo otrząsamy się z zimowej depresji. W jaki sposób najlepiej powitać nową porę roku? Oczywiście, że w ogrodzie! Co w sytuacji kiedy takiego ogrodu nie mamy? To właśnie najwyższy czas, aby go założyć.

Zakładanie ogrodów to czynność bardzo przyjemna i satysfakcjonująca, chociaż stosunkowo czasochłonna. Nie ma się co oszukiwać na wstępie – czasu będzie potrzebne całe mnóstwo. Jeżeli jednak posiadamy wolne godziny w swoim napiętym harmonogramie, to większość osób zaświadczy, że praca w ogrodzie jest doskonałym pomysłem na wypełnienie naszego dnia. Poza walorami estetycznymi, jakie prezentują rośliny i drzewa w ogrodzie, taka praca również bardzo potrafi wyciszyć oraz zrelaksować. Cóż może być piękniejszego niż strzyżenie trawników w słoneczny dzień?

Mówiąc o ogrodach zazwyczaj mamy na myśli tylko te, które są związane z pięknymi kwiatami, krzewami ozdobnymi i drzewami. Nie powinniśmy jednakże zapominać również o mniejszych ogródkach, na których hodujemy różnego rodzaju owoce i warzywa. Każdy człowiek musi się odżywiać, aby żyć – tak już zostaliśmy stworzeni. Owoce i warzywa wychodowane we własnym ogródku będą smakować o niebo lepiej, niżeli te zakupione w okolicznym supermarkecie. Wobec tego, taki ogródek może spełniać jednocześnie dwie role, gdyż będzie zarówno piękny oraz pożyteczny.

Jak doskonale można zauważyć w niniejszym tekście, ogród jest miejscem bardzo bliskim sercu każdego człowieka, chociaż nie każdy z nas to dostrzega. Niektórzy podchodzą bardzo sceptycznie do kwestii związanych z pielęgnacją i prowadzeniem ogrodu, jednakże zazwyczaj kończy się to w momencie zetknięcia z pierwszą pracą ogrodową. Swoista magia tych prac tkwi prawdopodobnie w tym wyciszeniu, odprężeniu i wręcz zrelaksowaniu, jakie możemy osiągnąć. Dodatkowym atutem jest możliwość wyhodowania zdrowego, własnego pożywienia.Updated: 5 czerwca, 2017 — 11:37 am

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ogrodniku! - Serwis dla Ogrodników © 2016 Realizacja: Strony WWW Lublin